افسانه های پزشکی: رژیم های گیاهخواری

blog-details
1401/02/25

افسانه های پزشکی: رژیم های گیاهخواری

1. رژیم های غذایی گیاهی همیشه سالم هستند

در دهه‌های اخیر، تعداد فزاینده‌ای از مطالعات ارتباط بین مصرف گوشت قرمز و پیامدهای سلامت را ضعیف‌تر نشان داده‌اند. به عنوان مثال، مصرف گوشت فرآوری شده و قرمز با سرطان روده بزرگ مرتبط است.
این ممکن است نشان دهد که رژیم غذایی بدون گوشت برای بدن بهتر است. اما، همانطور که همه گوشت ها قرمز نیستند، همه رژیم های گیاهخواری یا وگان نیز سالم نیستند.
برای استفاده از یک مثال افراطی، اگر فردی فقط چیپس سیب زمینی بخورد، گیاهخوار خواهد بود، اما مطمئناً سرشار از نشاط، انرژی و سلامتی نیست.
مانند هر رژیم دیگری، کاملاً به آنچه فرد مصرف می کند بستگی دارد.
علاوه بر این، گوشت سفید بدون چربی و ماهی مانند گوشت های فرآوری شده و قرمز با مشکلات سلامتی مرتبط نیستند.

2. گیاهخواری کاهش وزن را تضمین می کند

متاسفانه نه همه رژیم های گیاهخواری و وگان به یک اندازه سالم نیستند. مصرف هزاران کالری در روز بدون اینکه هیچ کدام از آنها به حیوانات مرتبط باشد، فوق العاده آسان است.
کلید کاهش وزن، یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم است 

3. گیاهخواران و وگان ها نمی توانند پروتئین کافی دریافت کنند

 در دنیای غذا، پروتئین فراوان است.
برای افرادی که آنها را مصرف می کنند، لبنیات و تخم مرغ سرشار از پروتئین هستند. وگان ها نیز مجموعه ای از گزینه ها، از جمله سیتان، توفو، عدس، نخود، بسیاری از انواع لوبیا، اسپلت، اسپیرولینا، کینوآ، جو دوسر، برنج وحشی، دانه ها و آجیل را دارند.
حتی برخی از سبزیجات حاوی پروتئین هستند، از جمله اسفناج، مارچوبه، کلم بروکلی، کنگر فرنگی، سیب زمینی، نخود فرنگی، کلم بروکسل و سیب زمینی شیرین.

4. بدون گوشت نمی توانید عضله سازی کنید

این افسانه از افسانه پروتئین بالا پیروی می کند. به طور خلاصه، مهم ترین ماده مغذی برای عضله سازی پروتئین است که به راحتی می توان آن را فراتر از قلمرو حیوانات به وفور یافت.

5. لبنیات برای استحکام استخوان ها ضروری است

لبنیات برای استخوان های قوی ضروری نیست، اما کلسیم ضروری است. در واقع، کلسیم برای تعدادی از عملکردهای بدن از جمله حفظ فشار خون، انقباض عضلانی، انتقال سیگنال ها در طول اعصاب و لخته شدن خون مهم است.
بنابراین وگان ها باید اطمینان حاصل کنند که کلسیم کافی را از منابع گیاهی دریافت می کنند.

6. شما نمی توانید B12 را از رژیم گیاهخواری دریافت کنید

این یک افسانه است. گیاهخواران می توانند B12 را از تخم مرغ و محصولات شیر از جمله پنیر به دست آورند.
در همین حال، طیف وسیعی از غذاهای گیاهی پسند با B12 غنی شده است، از جمله برخی از غلات، توفو، شیرهای غیرلبنی و اسپرید.

7. سویا خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش می دهد

همانطور که وجود دارد، هیچ مدرک قانع کننده ای وجود ندارد که خوردن غذاهای حاوی سویا خطر ابتلا به سرطان سینه را در انسان افزایش می دهد.
برخی از زنان از مکمل های مبتنی بر سویا به عنوان جایگزینی طبیعی برای هورمون درمانی در دوران یائسگی استفاده می کنند. یک مطالعه بزرگ منبع معتبر بررسی کرد که آیا این مکمل ها ممکن است با خطر سرطان سینه مرتبط باشند یا خیر.
محققان هیچ ارتباطی بین مصرف قبلی مکمل های سویا و سرطان سینه پیدا نکردند. اما، آنها همچنین دریافتند که مصرف مکمل های سویا، برای برخی از زنان، ممکن است خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش دهد، به ویژه برای کسانی که سابقه خانوادگی دارند.
8. افراد باردار به گوشت و لبنیات نیاز دارند
در دوران بارداری، دریافت تمام مواد مغذی مورد نیاز کودک در حال رشد بسیار مهم است. اما، همانطور که در طول مسیر دیدیم، غذاهای گیاهی می توانند اکثریت قریب به اتفاق آنها را تامین کنند.
اطمینان از دریافت کافی ویتامین B12، از طریق مکمل ها یا غذاهای غنی شده، اهمیت دارد و این امر به ویژه در دوران بارداری و شیردهی صادق است. انجمن رژیم غذایی آمریکا مصرف مکمل ویتامین B12 را در دوران بارداری و شیردهی برای افرادی که رژیم های گیاهخواری یا گیاهخواری دارند توصیه می کند.
«شواهد موجود نشان می‌دهد که رژیم‌های گیاه‌خواری و گیاهخواری برنامه‌ریزی شده ممکن است در دوران بارداری و شیردهی بی‌خطر تلقی شوند، اما برای دریافت متعادل نیاز به آگاهی قوی دارند. از مواد مغذی کلیدی.”
برای افرادی که رژیم‌های گیاهی را در نظر می‌گیرند، Medical News Today راهنماهای مفیدی را برای گیاهخواری و گیاهخواری منتشر کرده است. برای هر کسی که یک بیماری از قبل وجود دارد، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که در مورد تغییر با یک پزشک صحبت شود.

منبع وب سایت : Medical News Today