چرا بدن بیش از اندازه اسیدی می شود

blog-details
1400/04/19

چرا بدن بیش از اندازه اسیدی می شود

هر اندامی در بدن انسان از ریه‌ها تا استخوان ها، مغز، قلب، کبد، کلیه ها، معده، روده و پوست تحت تاثیر اسیدیته قرار می‌گیرد. بر همین اساس، اگر بدن شما بیش از اندازه اسیدی باشد، احساس خوبی نخواهید داشت.
هنگامی که بدن وارد حالت اسیدوز می‌شود، به محیطی خوب برای شکل گیری بیماری تبدیل می‌شود. هنگامی که وضعیت قلیایی بدن در سطح مناسب حفظ شود، التهاب مزمن که یکی از دلایل اصلی ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها محسوب می‌شود، کمتر تجربه خواهد شد.
هنگامی که بدن در یک وضعیت اسیدیته مزمن قرار دارد، مواد معدنی از اندام‌های حیاتی و استخوان‌ها تخلیه می‌شوند تا اسید خنثی شده و از بدن خارج شود. این مساله یکی از دلایل روند افزایشی ابتلا به پوکی استخوان است. با تخلیه کامل مواد معدنی، جایگزینی برای آن‌ها وجود ندارد و بدن هر چه بیشتر اسیدی می‌شود و شرایط برای ابتلا به بیماری‌هایی مانند سرطان فراهم می‌شود.
بیشتر غلات، لبنیات، سویا و گوشت اسیدی هستند. قهوه، الکل، غذاهای فرآوری شده، قند پالایش شده، جایگزین‌های قند و روغن‌های اصلاح شده ژنتیکی نیز بسیار اسیدی هستند. هنگامی که چیزی می‌خورید، مواد زائد اسیدی از سوخت و ساز این غذاها شکل می‌گیرند. این مواد زائد باید خنثی یا دفع شوند و در این شرایط است که غذاهای قلیایی به کار می‌آیند. آن‌ها اسیدهای یک رژیم غذایی ناسالم را به معنای واقعی خنثی می‌سازند.
۲۰ نشانه اسیدی بودن بیش از حد بدن شامل موارد زیر می‌شوند:
- مخاط / خلط زیاد
- سرفه مزمن
- درد قفسه سینه
- خستگی مزمن
- مشکلات سینوسی
- پوکی استخوان
- بیماری‌های عصبی مانند آلزایمر، پارکینسون و زوال عقل
- وضوح ذهنی کاهش یافته
- آسیب قلبی عروقی ناشی از پلاک‌های اسیدی - خطر افزایش یافته حمله قلبی و سکته مغزی
- عفونت‌های مثانه و کلیه
- نقص سیستم ایمنی بدن
- مشکلات پوستی مانند اگزما، آکنه، راش، و تمامی انواع درماتیت
- مشکلات مربوط به معده از جمله نفخ، سوء هاضمه، بازگشت اسید، و گاز بیش از حد
- عفونت‌های کاندیدا و مخمری
- افزایش وزن و/یا چاقی
- دیابت
- آلرژی
- سیاتیک و سفتی گردن
- پوسیدگی و حساسیت لثه
- درد مفاصل و درد عضلات